Pro levné, zdravé a kvalitní vytápění volejte 603 331 280 nebo pište na info@zelenypes.cz

Novinky

Infrapanely se používají už 50 let – princip infravytápění je mnohem starší
16.06.2017

To, že první poznatky o infravytápění a samotný vznik infrapanelů se datuje do roku 1967, kdy tato technologie vznikla v Japonsku, je neměnná skutečnost. Princip infravytápění už sahá do mnohem hlubší minulosti, můžeme říct, že už na hradech a zámcích se používala kachlová kamna, která fungují obdobně jako infrapanely.

Lidé od pradávna měli rádi teplo, které nám dával oheň. Bez vědeckého zjištění, ale zcela přirozenou cestou byly kdysi vyvinutá kachlová kamna, která využíváme dodnes. Najdeme je na chalupách či chatách a někteří lidé si kachlová kamna nechají postavit i do svých novostaveb. Princip kachlových kamen je obdobný jako u infrapanelů. Rozdíly mezi kachlovými kamny a infrapanely jsou především v tom, že kachlová kamna nenainstalujete do každé místnosti a už vůbec ne do koupelny či na záchod. Zpravidla bývají kachlová kamna jen v jedné místnosti. A jak se nám podaří vytopit zbytek domu? No přece díky infrapanelům.

Kromě nadměrného objemu, který kachlová kamna zaberou, je nutné podotknout, že do kamen musíme přikládat dřevo, které se také samo nenaštípe. Rovněž pak potřebujeme pro takového dřevo prostor k jeho uložení. Samotné hoření dřeva nám spaluje kyslík, takže je nutno kyslík doplňovat otevřením oken. U infrapanelů těchto obtíží však nenajdeme. Moderní design krásných kachlových kamen však nadchnul mnoho lidí natolik, že si taková kamna ponechali jako funkční dekoraci a do zbylých místností instalují infrapanely.

zpět na přehled


Kontaktní formulář