Pro levné, zdravé a kvalitní vytápění volejte 603 331 280 nebo pište na info@zelenypes.cz

Novinky

Tepelné čerpadlo – složitý stroj
26.05.2017

 Již v předešlých článcích jsme se zaměřili na tepelná čerpadla. Vyjádřili jsme se spíše kriticky, ale bohužel je to dáno tím, že klienti, které potkáváme, mají osobní zkušenosti s tepelným čerpadlem a sami si na něj velice stěžují.

 Takže čistě a nezávisle se k nám dostávají informace od zmíněných klientů, kteří bohužel nejsou spokojení s tepelným čerpadlem, které vlastní. Hledají efektivní řešení, jak se svého tepelného čerpadla co nejrychleji zbavit a nejlépe ho nahradit topným systémem, který je plně funkční, bezporuchový, bez revizí, bez neustálých oprav a má dlouhou životnost. Ony zmíněné kritéria splňuje právě naše infravytápění.

Z našich posledních poznatků vyplývá, že tepelné čerpadla mají svou životnost omezenou cca na 10 let. Přičemž po 10 letech je nutno provést generální opravu celého systému. Zmíněná oprava zatíží majitele tepelného čerpadla asi ve výši 40-60% původní ceny tepelného čerpadla. Po této generální opravě lze předpokládat další životnost 10 let a po této době je tepelné čerpadlo odsouzeno k likvidaci. Takže ona životnost tepelného čerpadla se opravdu běžně pohybuje okolo 20 let. Množství různých prováděných oprav a výměn dílů nelze sice přesně odhadnout, ale bohužel se bez nich majitel neobejde i v průběhu těchto 20 let.

Tak, jak jsme už na začátku psali, nutná revize je opravdu každoroční. Jak velká částka za tuto revizi bude? Už jsme slyšeli, že si někteří revizní technici berou 4-6 tisíc za jednu provedenou revizi. Pokud bychom vycházeli z nějakého průměru 5 tisíc za revizi, v průběhu 20 let by se nám cena tepelného čerpadla zvedla o 100 000 Kč jen na revizních prohlídkách. A kde jsou opravy, které nás mohou nečekaně potkat, doplňování chladiva a případně další náležitosti s tím spojené.

U našeho jednoho zákazníka, který se rozhodoval mezi tepelným čerpadlem (země-voda) plus podlahové vytápění a naší technologii infrapanelů, ze získaných propočtů vznikly značné cenové rozdíly. Nakonec se rozhodl pro naše infrapanely, přičemž ušetřil oproti tepelnému čerpadlu 382 000 v pořizovacích nákladech. V provozních nákladech jsme zjistili, že úspora při topení s infrapanely oproti tepelnému čerpadlu přesáhla 29%, díky infrapanelům zákazník ušetřil nemalé finanční prostředky. S naším topným systémem protopil za topnou sezónu 2016/2017 pouhých 4 781 kW u rodinného domu o výměře 200 m². Infrapanely předčily veškeré očekávání našeho zákazníka a veškeré konkurenční systémy na vytápění nechaly daleko za sebou.

zpět na přehled


Kontaktní formulář